מגזין לשיווק דיגיטלי
עיצוב ופיתוח אתרי אינטרנט

מגזין לשיווק דיגיטלי


מעוניינים במידע נוסף?

מגזין לשיווק דיגיטלי

מתי צריך פיתוח אתרים מקצועי לאתר קיים של חברה ובאילו מקרים נדרשות אינטגרציות?

מתי צריך פיתוח אתרים מקצועי לאתר של חברה שכבר קיים ומתי צריך ממשקים לאתר?

פיתוח אתר אינטרנט:

 מתי יש צורך בפיתוח אתר אינטרנט חדש? אורך חיים של אתר אינטרנט הוא כ 4-5 שנים. האם יעלה בדעתך להסתובב עם טלפון נייד מלפני עשור? סביר להניח שלא, משום שהטכנולוגיה משתנה באופן תדיר ופיצ'רים שנחשבו מתקדמים לפני עשור, הופכים ללא רלוונטיים.

גם אם השקעת המון כסף באתר הנוכחי שלך, לא בטוח שהוא אתר ממיר שמשרת את המטרות שלך ומדבר את שפת המותג שלך. זה אמנם לא קל להתחיל מחדש פיתוח אתרים, אבל לפעמים הוא מתבקש, כי התוצאה תהיה משמעותית עבור העסק שלך,אתר חדש, בהינתן שבחרת חברת פיתוח אתרים מקצועית ואמינה, יכול לחסוך לך זמן, לייצר לך עוד הכנסות, לחסוך לך עגמת נפש ולייצר לך שקט נפשי.

ההתחלת לחשוב על פיתוח אתר אינטרנט חדש. מה חשוב לדעת לפני שנכנסים לתהליך של פיתוח אתר אינטרנט? 
אתם מתחילים עכשיו תהליך של פיתוח אתר אינטרנט? מצוין!
יש מספר דברים שחשוב להיות מודעים אליהם, לפני שמתחילים בתהליך של עיצוב ופיתוח אתרי אינטרנט.

1. חייבים להגדיר מראש את מטרות אתר ואת קהל היעד של אתר האינטרנט-
כדאי מראש לעשות תהליך אסטרטגי, ביחד איתנו או בעזרת יועץ שיווקי ולהבין איזה סוג אתר העסק צריך, מיהם קהלי היעד ומה המטרה בפנייה לכל סוג של קהל יעד.
מבחינתנו, תהליך של פיתוח אתרים לוקח גם אותך ואת העובדים שלך בחשבון כמנהלי האתר, כלומר האתר צריך לתת מענה גם לצרכים של העסק שלך.
לדוגמא: אם העסק שלך גדול ומעסיק הרבה עובדים, מערכת הניהול של האתר יכולה לכלול גם מערכת ליצירת חתימות דיגיטליות או כרטיסי ביקור דיגיטליים לעובדים שלך.
מכיוון שאתרים כמו עסקים צומחים ומשתנים כל הזמן, יכול להיות שעד כה היה לך רק אתר תדמיתי, אבל כעת יש כבר היתכנות לאתר סחר.
כמו כן, יתכן שנוספו לך קהלי יעד נוספים, עם הזמן, שבעבר לא פנית אליהם.

2. חשוב שתהיה לך גמישות באתר האינטרנט, כי הצרכים של העסק שלך ישתנו עם הזמן ותמיד יצוצו צרכים חדשים.
בדומה לבניית בית, כשהילדים פורחים מהקן המשפחתי, פעמים רבות נדרשים שינויים בבית. לחפור מרתף לבית קיים זה תהליך ארוך, יקר ולא משתלם, אבל אם מראש חברת פיתוח אתרים שבחרת תבנה עבורך את היסודות של המרתף, יהיה לך הרבה יותר קל בהמשך לבצע שינויים בבית.

3. פיתוח אתר אינטרנט צריך לתת מענה לכאבים שלך-
פיתוח אתר אינטרנט טוב מתחיל בהבנת הפער בין אתר רצוי לאתר מצוי. מכיוון שיש לך אתר אינטרנט קיים, ויש דברים שמפריעים לך באתר האינטרנט או במערכת הניהול שלו, חשוב לכתוב את הבעיות הקיימות כיום באתר הנוכחי, כדי לתת להן מענה.

4. חשוב להיות מודעים ללוחות זמנים ריאליים בתהליך של פיתוח אתר אינטרנט, ולבצע תיאום ציפיות מול החברה שנבחרה. אם יהיה לך בראש פרק זמן של חודשיים לבניית אתר אינטרנט, בעוד שבפועל יקח לחברה שבחרת 4 חודשים לבנות את אתר החלומות שלך, זה עשוי לגרום לך להיות מאוכזב.

 

formbtn

 

איזה "כאבים" יצריכו פיתוח אתרי אינטרנט חדשים? 

פיתוח אתרי אינטרנט לא נמצא בואקום, כלומר סביר להניח שגם למתחרים שלך יש כבר אתרי אינטרנט.
כדי שהעסק שלך יהיה צעד אחד לפני המתחרים, האתר שלך צריך להיות בחזית הטכנולוגיה.
פיתוח אתר אינטרנט מותאם אישית חייב לקחת בחשבון את הצרכים של העסק שלך, את ה"כאבים" שלך, ולרתום את הטכנולוגיה כדי לתת פתרונות טובים ויעילים בתוך אתר האינטרנט, בין אם בצד המשתמש (כלומר באתר עצמו) או במערכת הניהול.

הנה דוגמאות של "כאבים" שפתרנו על ידי פיתוח אתרי אינטרנט מקצועיים:

תוכן לא נגיש באתר האינטרנט

פיתוח אתר אינטרנט דורש חברה מנוסה שיודעת לסדר מחדש את התוכן באתר האינטרנט והנגשה של המידע-
איך חברה לפיתוח אתרים יודעת למפות מה אנשים מחפשים ולבצע אפיון אתר מקצועי?
מחקר מקדים נותן המון מידע, בעת פיתוח אתרים. חברה מקצועית לפיתוח אתרים יודעת לצלול לדוחות אנליטיקס של אתר האינטרנט שלך, לדלות משם מידע רב ערך ולהפיק תובנות משמעותיות על אתר האינטרנט שלך, שיהווה מצע לתכנון עתידי, כמו למשל: מקורות התנועה לאתר, דפים נצפים, זמן שהייה באתר, מילות חיפוש פופולריות ועוד.
כך, למשל מתן אפשרות לגולשים לבצע פעולות אקטיביות כבר מדף הבית, מקלה מאוד על הגולשים ומשפרת משמעותית את חווית המשתמשים- פעולות כגון: הרשמה לבחינה, צפייה במבחני עבר,צפייה במגזין ועוד…
הנה דוגמא מאתר שבנינו עבור איגוד בודקי התוכנה, .ITCB.
בדף הבית של האתר, הגולשים יכולים לבחור את מבוקשם. כמובן שאפשרויות הבחירה נבחרו בקפידה, תוך לימוד וחקירה של הנתונים (שלב האפיון בזמן פיתוח אתרי אינטרנט).
זה נראה פשוט אבל זה תהליך אסטרטגי שבוחנים אותו, מתוך הבנה מה חשוב לגולשים, מה המטרה העיקרית שלשמה הם מגיעים לאתר, משפרים חווית גלישה בתוך האתר ולא רק בדף הבית. למידע נוסף על פיתוח אתר ITCB

עמוד הבית של אתר ITCB באתר הישן
itcb_home

עמוד הבית של אתר ITCB באתר החדש

itacb_home2

דפי נחיתה לחברות גדולות וגלובאליות-

חברות גלובליות נדרשות למחשבה גלובלית ויישום מקומי, גם כשמדובר על פיתוח אתרים. הן צריכות להקים דפי נחיתה מותאמים לצרכים שלהם כחברה, אבל גם למפיצים/סניפים שלהם.
אם ניקח כדוגמא את חברת פולוג'ן, שעובדת עם מגוון מפיצים בעולם, היא רצתה לתת אפשרות למפיצים שלה לייצר לעצמם דפי נחיתה ולקבל מהם לידים. החברה רצתה לאפשר למפיצים שלה, מצד אחד גמישות ומצד שני תבניות מותאמות שמדברות את שפת המותג. כמובן בשפה המקומית: גרמנית, צ'כית, עברית ועוד.
במקרה הזה, מדובר על פיתוח אתר אינטרנט ייחודי, מערכת דפי נחיתה למפיצים, כאשר אפיינו ביחד עם חברת פולוג'ן את התבניות העיצוביות והחלטנו ביחד איזה אזורים יהיו אפשריים לעריכה ואיזה לא.
מנהלי המערכת בפולוג'ן יכולים כמנהלי על לצפות בכל עמודי הנחיתה שנוצרו במערכת ולאשר אותם.
המפיצים שמייצרים עמודי נחיתה יכולים ליצור ולערוך את עמודי הנחיתה שלהם בלבד.
כלומר, הפיתוח כלל מערכת הרשאות שונה למנהלים שונים בארגון.

פיתוח אתר אינטרנט למרפאות או לחברות לציוד רפואי

בעת פיתוח אתר אינטרנט למרפאות או חברות לציוד רפואי, יש צרכים מיוחדים שצריך לתת להם ביטוי, כמו למשל: אפקטיביות הטיפול.

איך מציגים לגולשים הוכחות אפקטיביות בצורה משכנעת? זה משהו שהחברה שבחרת חייבת לתת עליו את הדעת בתהליך פיתוח אתרים.

כך, למשל, באתר של חברת נובוקסל אנחנו מציגים באתר עצמו אפשרות צפייה בתמונות "לפני" ו"אחרי" הטיפול בציוד של נובוקסל, ובמערכת הניהול אפשרות הזנת תוכן נוחה של תמונות או סרטונים.


פיתוח אתר לחברה לציוד רפואי- תצוגה של אפקטיביות הטיפול באתר NOVOXEL
novoxel_before

כלי לאיתור קליניקות או מרפאות באתרים של חברות לציוד רפואי:

לחברות לציוד רפואי או מרפאות, בדרך כלל יש מפיצים. המשמעות מבחינתנו היא שבעת פיתוח אתר, אנחנו צריכים למנהלי האתר לאפשר להזין  ידנית או על ידי העלאת אקסל את כל המרפאות או המפיצים.

בנוסף, באתר של חברות  לציוד רפואי ניתן לתת לגולשים אפשרות נוחה לחפש היכן נמכרים מוצרי החברה.

לדוגמא, באתר של NOVOXEL הגולש יכול לחפש מפיצים לפי מיקוד או מיקום נוכחי (כלומר האתר נותן לגולש המלצה אוטומטית)

clinic

השקעה של זמן ומשאבים של מנהלי האתר בתהליכים ידניים, שאפשר לפתור בעזרת אתר אינטרנט שיש לו אזור אישי

לעתים אנחנו פוגשים חברות שמשקיעות הרבה זמן ומשאבי אנוש בתהליכים חשובים לחברה, כמו למשל: רישום לבחינה/ארוע/תחרות/קורסים/הגשות.

בתהליך אפיון נכון של פיתוח אתרי אינטרנט או מערכת מבוססת WEB, ניתן לחסוך לחברה אפילו משכורות של מספר עובדים.
כך, למשל חסכנו ל"קרן הקולנוע הישראלי" המון כסף, באמצעות תהליך של טרנספורמציה דיגיטלית.

פיתוח אתר ומערכת להגשת תסריטים על ידינו חסכה ל"קרן הקולנוע" הרבה כח אדם שהתפנה למשימות נוספות ולגולשים הוא נתן חווית משתמש חדשנית, דיגיטלית, שקופה ואמינה.
לקחנו תהליך של הגשת תסריטים על ידי תסריטאים לצורך קבלת מענקים, שבוצע בצורה ידנית (מילוי טפסים והגשה פיסית במשרדי הקרן לקולנוע), הקלדתם למחשב, שליחתם לשופטים- לקטורים, תהליך שיפוט ומתן ציון.

את כל התהליך של הגשת התסריט עד לקבלת ציון אישי, הפכנו לדיגיטלי לחלוטין. זו המהות של פיתוח אתר אינטרנט מותאם אישית.
כלומר, הגולשים נכנסים לאזור אישי, ממלאים את כל הטפסים (בהתאם למסלול שבחרו) בצורה דיגיטלית, משם התסריטים עוברים אוטומטית לשיפוט בתוך טאבלטים של השופטים (לקטורים) בלי לתת אפשרות העתקה של התסריטים. כל לקטור נותן ציון למגיש התסריט והמערכת מחשבת ציון משוקלל ומעדכנת את מגיש הבקשה האם הוא יקבל את המענק או לא.

kolnoa

פיתוח אתרים עם ממשקים (אינטגרציות)

מה זה אינטגרציה (ממשק) לאתר אינטרנט?
לעתים יש לך צורך לחבר בין האתר שלך לאתר אחר או מערכת אחרת, לדוגמא: לקבל לידים מהאתר שלך ולשמור אותם במערכת ה CRM שלך. לאחר מכן, לשלוח ללידים מיילים אוטומטיים.
זה מייעל מאוד את תהליכי העבודה וחוסך לך הרבה זמן.

חברה לפיתוח אתרים מקצועית תדע לשאול אותך את השאלות הנכונות ולעלות על הצרכים שלך (גם הסמויים).
במלים אחרות, תהליך אפיון אתר אמור לכלול גם המלצות לממשקים, שניתן ליישם בתהליך פיתוח אתרים.

את האתר שלך אפשר לחבר לכל מערכת שתפתח לנו גישה למידע, או במלים מקצועיות תשלח לנו מסמך API Application Programming Interface
לאיזה מערכות אפשר לחבר את האתר שלך בתתהליך פיתוח אתרים? ניתן דוגמאות של מערכות שאליהן ניתן לחבר את האתר, למשל: מערכת ה- CRM או ה- ERP שלך, מערכות דיוור מקצועיות- אימייל, סמס, וואטסאפ, מערכת מכירת כרטיסים שהיא חיצונית לאתר, קופה או קיוסק.

ההתפתחות הטכנולוגית מביאה איתה כלים חדשניים שיכולים לקצר את זמן העבודה ולתת תוצאות טובות יותר. אם ניקח כדוגמא את כלי ה AI כמו ה CHAT GPT, הרי שדברים שחברות פיתוח אתרים לא חלמו שהינם אפשריים, נעשים היום בזמן קצר ורק באמצעות חיבור לכלים קיימים, בלי הוצאות פיתוח כבדות לדוגמא: הפקה ועיבוד של דוחות, כתיבת כתבות, עיצוב פוסטים לרשתות חברתיות כולם כלים חכמים שאפשר לשלב בתהליך פיתוח אתרים.

חשוב לזכור שהטכנולוגיה נועדה לשרת אותנו בעלי העסקים ולא ההיפך. כלומר, פיתוח אתרים הוא תהליך שבא לשרת את הצרכים של העסק שלך ולכן תהליך של אפיון אתר והגדרת צרכים הוא תהליך חשוב, מול החברה שבחרת לפיתוח אתרים.

כאבים נוספים שיצריכו אתר חדש יכולים להיוות:

עיצוב מיושן לאתר-

בטח יצא לך לראות אתרים מיושנים ולא עדכניים. העיצוב של האתר מקרין על המותג. כשהעיצוב של האתר לא הולם את רוח התקופה, המותג נתפס כאנכרוניסטי ולא מתקדם.


אתר לא רספונסיבי-

אתר רספונסיבי הוא ביטוי לאתר שיודע לשנות ולהתאים את צורתו לרוחב המסך של הגולשים, בצורה אוטומטית. בעבר היה צורך לפתח אתר לדסקטופ ואתר למובייל. כיום, מפתחים אתרים רספונסיביים, כך שאם לדוגמא יש מספר עמודות שמוצגות זה ליד זה בדסקטופ, במובייל המבנה ישתנה כאשר התכנים יופיעו אחד מתחת לשני. אם האתר שלך לא רספונסיבי, זה סימן שהגיעה העת להתחיל תהליך של פיתוח אתר אינטרנט חדש.

מה ההבדל בין בניית אתרי אינטרנט לבין פיתוח אתרי אינטרנט?

מה עדיף, יצירת אתר מותאם אישית או באמצעות תבנית?
אם נקביל את התהליך של פיתוח אתרי אינטרנט לעולם הבנייה ונראה מה ההבדל - אפשר לקנות בית מוכן מקבלן שיארך פחות זמן או לבנות בית מהיסודות מותאם לך ולמשפחה שלך אישית. לכל שיטה יש יתרונות וחסרונות.

המשמעות של בנייה עצמאית היא תכנון אדריכלי מוקפד, בהתאם לצרכים ולחלומות שלך, בעוד שבניית בית מוכן מקבלן תארך פחות זמן, אך רוכשי הבית מקבלים מוצג מוגמר ולא מוצר בהתאמה אישית

אם נקביל את התהליך של פיתוח אתרי אינטרנט לעולם הבנייה, אפשר לקנות בית מוכן מקבלן, או אפשר לבנות בית מאפס. לכל שיטה יש יתרונות וחסרונות. המשמעות של בנייה עצמאית היא תכנון אדריכלי מוקפד, בהתאם לצרכים ולחלומות שלך, בעוד שבניית בית מוכן מקבלן תארך פחות זמן, אך רוכשי הבית מקבלים מוצג מוגמר ולא מוצר בהתאמה אישי, לדוגמא: הם לא יכולים להחליט איפה יהיה המטבח, מה גודל האמבטיה וכיוב''...

בדומה לבניית בית החלומות, במקרה של פיתוח אתרי אינטרנט, ההקבלה של בניית בית מהיסוד מקבילה ל "תכנון אדריכלי" או במלים אחרות עיצוב ופיתוח אתרים בהתאמה אישית לעומת "בניית בית מוכן מקבלן",שמקבילה לבניית אתר אצל מתכנת, על פי טמפלייט.
כלומר, בניית אתר לפי תבניות מוכנות מראש, משנה צבעוניות, טקסטים ותמונות. החסרון הכי גדול הוא חוסר התאמה לצרכים שלך ושל הלקוחות שלך, הגולשים.
במידה שהאתר נבנה על בסיס תבנית, רמת הגמישות העיצובית יורדת על פי מגבלות התבנית שנבחרה. כלומר, התבנית מכתיבה עבורך את עיצוב האתר. בתהליך של פיתוח אתרי אינטרנט, אנחנו מעצבים עבור העסק שלך סקיצה אינטראקטיבית שממחישה את כל המחוות והלחיצות באתר שלך, כאשר רק לאחר קבלת אישורך, המעבר לפיתוח אתרי אינטרנט יוצא לדרך. העסק שלך מקבל פיתוח אתר אינטרנט יחיד ומיוחד, עם כל הפיצ'רים הנדרשים עבורך כמנהל.

פיתוח אתרים מקצועי מתחיל בתכנון מוקפד

פיתוח אתרים מקצועי מתחיל בתהליך אפיון מתודי. בדומה לבניית בית, גם פיתוח אתרים מתחיל בהבנה של המטרות, היעדים, מפת התחרות, הצרכים שלכם (שעשויים להשתנות עם הזמן, למשל עזיבת הילדים את הקן המשפחתי). על מנת להבין את התמונה המלאה,לחשוב על הצרכים הגלויים שלך וגם הסמויים (כאלו שלא חשבת עליהם לבד), נדרשת מיומנות ונסיון באפיון אתרים, נסיון וידע שקיימים אצל חברה לפיתוח אתרים.
יש מספר סוגי אתרים, בהתאם למטרות וליעדים (למשל: אתר תדמיתי לעומת מכירתי).


פיתוח לפי תבניות או עיצוב ופיתוח אתר מותאם אישית קשור קשר ישיר לסוג האתר ולמטרות שלו.
בצורה דומה אפשר לפתח מערכת ניהול תוכן CMS מותאמת לצרכים שלך ואפשר להתבסס על מערכות קיימות, כגון מערכת ניהול של אתר וורדפרס כשמדובר בפיתוח אתרים מורכבים, לעתים מערכת הניהול של הוורדפרס פחות מתאימה.

 

whatsapp

אודות חברת 2LINK- חברה לפיתוח אתרים

חברת 2link הינה בית תוכנה שהוקם ב 2007, "סיירת מובחרת", זריזה ואיכותית, מובילה בתחומה, המעסיקה צוות של שחקני נשמה, לבניית אתרים, מערכות מבוססות WEB, אפליקציות מותאמים אישית וניהול מועדוני לקוחות, עם הרבה דגש על UI/UX . במצטבר, יש לנו מאות שנות ותק ונסיון כחברה לפיתוח אתרים.


התפיסה שלנו, היא שהתוכנה בשבילנו היא אמצעי ולא מטרה. במילים אחרות, אנחנו מגייסים את היתרונות של העולם הדיגיטלי כדי לעזור לך להשיג את המטרות המסחריות, השיווקיות והאסטרטגיות - הרבה יותר בקלות, במהירות וביעילות ובעלות נמוכה מהאתרים הקונבנציונאליים. המומחיות שלנו היא לגרום לאתר שלך להיות אתר מוביל מבחינת תנועה ומכירות ומשפיע על התוצאות הכספיות.

 


לעוד מידע וקביעת פגישת היכרות התקשרו כעת או השאירו הודעתכם ונשוב אליכם: 099550471 או [email protected]

זקוק להצעת מחיר? התקשרו 099550471 או מלאו פרטים בטופס צור קשר ונשמח לחזור אליכם.
צוות 2link