לתאום פגישה

טיפים לתקשורת אפקטיבית עם מועדון הלקוחות שלך

תאריך העלאת המאמר: 27.02.2014

טיפים חשובים ביצירת ניוזלטר אפקטיבי:

בשנים האחרונות ועל אף חוק הספאם שעבר בכנסת, תיבת הדואר האלקטרוני מוצפת בדיוורים אלקטרוניים. אומנם לכל אחד יש אפשרות הסרה,
אך לא כולם דואגים  להפעילה ורבים נרשמים לדיוורים בהיסח הדעת, תוך כדי פעילות שגרתית באתר או הזמנת מוצר כלשהו. כמובן שההרשמות המרובות והמיעוט בהסרות עובדים לטובת העסקים שמשגרים ניוזלטר, אך מנגד, מתעוררת תחרות חדשה – כיצד להתלבט בין המיילים השונים,
איך להגדיל את אחוז ההקלקות.
 

עיקרון הפשטות – פחות זה יותר:

בתהליך עיצוב ניוזלטר ואפיונו, חשוב מאוד לתכנן קונספט אחיד ומינימליסטי. היום לאנשים שמוצפים במידע במייל אין אנרגיות וזמן לקרוא כתבות ארוכות או תוכן רב, הם מחפשים את השורה התחתונה, במיוחד אם הם פתחו את המייל באמצעות טלפון חכם תוך כדי תנועה. ניתן לבנות תבנית ניוזלטר שמבוססת בעיקר על תמונות ומשפטים קצרים או ניוזלטר מגזיני שכולל מקסימום 3 כתבות וגם אותן יש לעצב במחשבה תחילה, כותרת בולטת, חלוקה ברורה לפסקאות שמופרדות זו מזו עם טיזרים ותמונות שמעוררות עניין.

 

שמרו על עניין מתמשך ותועלת ללקוח:

 

זכרו שלא מדובר בניוזלטר חד פעמי אלא בתוכנית שנתית של דיוורים, חשבו קדימה וכתבו לעצמכם רעיונות לדיוורים מראש, התייחסו לחגים ומועדים חשובים על לוח השנה או לאירועים שקשורים לחברה שלכם כמו השקת קולקציה, מבצעי סוף עונה וחשבו כיצד לשדר מסרים עם עניין וערך מוסף, כדי שהלקוח יחזור ויפתח את הדיוורים מכם ולא יאבד עניין בדיוור הראשון, אלו יכולות להיות סדרות טיפים או כתבות עם עובדות מעניינות או מדריכים באמת שימושיים, מבצע לכל דיוור ייחודי ובלעדי רק לחבר מועדון לקוחות שמקבלים את הדיוור.
שימו לב למשפט הפתיחה של הניוזלטר, כותרת המייל יכולה לקבוע אם אותו אדם יפתח את המייל או לא, התחילו במבצע, שאלה מעניינת, טיזר.

 

שימו לב לתדירות השליחה וזמן השליחה:

 

חשוב מאוד שתסגלו לעצמכם תוכנית דיוורים שנתית ותשמרו  על מועד שליחה קבוע, כדי שהלקוח יצפה לקבלת המייל מכם. אל תשלחו דיוור באורח אקראי כשמתאפשר או כשמתחשק לכם, תכננו זו בצורה מחושבת, התייחסו למועדי חגים אך היו עקביים, אם החלטתם ללכת על יום חמישי בתחילת כל חודש, עשו זאת כל חודש בחודשו. התאימו את זמן המשלוח של הניוזלטר לקהל היעד – אמהות נוטות לקרוא מיילים מוקדם בבקרים או בשעות הערב המאוחרות, אנשי עסקים בהגיעם למשרד בסביבות 9, בני נוער בחזרתם מבית הספר בשעות הצהריים.

 

היו אותנטיים – הדיוור הוא "הפנים" של החברה:

 

מתגו את הניוזלטר שלכם בגוונים ואלמנטים המזוהים עם החברה ושימו לב היטב מה נכתב, ללא שגיאות כתיב כשהמסר השיווקי הכללי של החברה מעובד ומותאם  לסגנון הדיוור למייל ועובר נכון. היו אותנטיים, אם למשל, אתם חברת בריאות טבעית, הקפידו על מסרים בריאותיים אך טיפים שקשורים למוצרים כדי להניע לפעולה, ניתן לשלב פתיח מנכ"ל כדי לחבר את הלקוח לחברה או להציג בפני הלקוח אירועים מתוך החברה, דברו כפי שקהל היעד שלכם מצפה שתדברו יותר בגובה העיניים ופחות בפורמאליות אלא אם כן מדובר בקהל מקצועי ועסקי וגם אז, אפשר לשמור על סגנון "חברי" יותר בשפה אלגנטית. וכמובן שאם אתם מסתבכים, נשמח לעזור לכם. צרו קשר, ונחזור אליכם בהקדם.

bob
זקוק להצעת מחיר? התקשרו 099550471 או מלאו פרטים בטופס צור קשר ונשמח לחזור אליכם.
צוות 2link